Diodes - Rectifiers - SingleMicro Commercial Co SK110-TP (SMBSR1010)
SK110-TP (SMBSR1010)
5S-SK110-TP (SMBSR1010)
SK110-TP (SMBSR1010)
DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO214AA
Product Description
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Diode Type: | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 100V |
| Current - Average Rectified (Io): | 1A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 850mV @ 1A |
| Speed: | Fast Recovery =< 500ns |
| Reverse Recovery Time (trr): | > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | - |
| Capacitance @ Vr: | 500??????A @ 100V |
| F: | 30pF @ 4V |
| Mounting Type: | 1MHz |